Bez Tima Pobjeđuje Domorodačka žena

Anonim

Međunarodno divljenje izazvala je vijest o mladoj Tarahumara ženi Mariji Loreni Ramírez koja je pobijedila u ultramaratonu u sandalama i svojoj autohtonoj odjeći.

22-godišnja djevojčica zauzela je prvo mjesto na postolju nakon što je u sedam sati i tri minute završila utrku na 50 kilometara Ultrail Cerro Rojo. Natjecanje je održano 29. travnja u Puebli u Meksiku.

Taj je podvig objavila Facebook stranica Neka sve sazna Teheuacán, zadužena za širenje relevantnih vijesti iz zajednice Puebla. U publikaciji, napravljenoj 13. svibnja, zabilježeno je da je Ramírez pobijedio "bez hidratacijskog prsluka, bez tenisica, bez lycra i kompresijskih rukava". Dodao je: "Bez svih ovih naprava današnjeg trkača. Bez namjere da objavi svoje milje na Nikeu, bez Facebooka, upravo iz nužde, pobijedio je."

Maria Lorena Ramirez

Nedostatak sportske opreme tijekom ultramaratona od strane mlade žene potvrdio je Orlando Jiménez, organizator ovog događaja drugu godinu zaredom. "Nije imao nikakav gel, ni energetske slatkiše, ni trske, ni naočale, ni one vrlo skupe tenisice koje svi koristimo za trčanje po planinama. Samo mala boca vode, kapa i bandana [šal] oko vrata ", rekao je Verne za španjolski dodatak.

Na ovom natjecanju djevojčica je kao suparnica imala drugih 499 sportaša iz 12 zemalja. Dobila je novčanu nagradu od 6 tisuća meksičkih pezosa (trkajući u utrkama; Ramírez je posvećen brizi za stoku; dnevno vozi 10 do 15 kilometara sa svojim kravama i jarcima. Trenutno se smatra jednim od najbržih trkača na duge staze u Tarahumara zajednica.