Trkačica Lorena Ramirez Raramuri Osvojila Je Treće Mjesto Na Ultra Maratonu U Španjolskoj

Anonim

Par sandala i njezina tradicionalna duga haljina bili su sve potrebni da bi autohtoni trkač Raramuri - ili Tarahumara - sjeverni Meksiko, uspio osvojiti treće mjesto na godišnjem maratonu u dužini od 102 kilometra na španjolskom otoku Tenerifeu.

Lorena Ramírez, 23 godine, natjecala se u dobnoj skupini od 18 do 39 godina i završila je svoj put u zadivljujućem rasponu od 20 sati, 11 minuta i 37 sekundi.

Ovo je druga takva utrka u Europi, čiji je dio staze dosegao 3.500 metara, a ove je godine privukao 2400 trkača iz 38 zemalja.

Ramíreza su pratili drugi trkači Rarámuri, njezin brat Mario i sestra Juana, koji su odrasli trčeći u planinama Sierra Tarahumara u Chihuahua. Ta tri brata mogla bi biti među poznatim trkačima na sjeveru Meksika.

Ovo nije prva pobjeda za Lorenu, koja je već sebi dala ime kao prva žena iz Rarámuri koja se natjecala na Tenerifeu kada je prošle godine sudjelovala. Pozvana je da prisustvuje nakon što je prošle godine u Puebli pobijedila žensku kategoriju Ultra Trail Cerro Rojo na 50 kilometara.

U toj je utrci, kao i na nedavnom Tenerife Bluetrail, nosio tradicionalne odjeće, uključujući osnovne sandale izrađene od recikliranih guma.

Internetska stranica Puebla napomenula je: Trčao je "bez hidratacijskog prsluka, bez tenisica, bez čarapa od lycra i kompresije, bez ikakvih naprava koje danas trkači koriste".

Službena Facebook stranica Tenerife Bluetrail čestitala je Ramírezu na njegovom dobrom radu i nevjerojatnoj upornosti.

"Bravo, Lorena Ramírez, svojim trećim mjestom u seniorskoj kategoriji uklonili ste trn, kao i brat Mario Ramirez sa svojim 22. mjestom te sestra Juana koja je istrčala stazu i dosegla 15. mjesto u ženskoj kategoriji"