Barcelona - Liverpool: Kada I Kako Gledati Polufinale Lige Prvaka

Sadržaj:

Anonim

Što mnogi smatraju naprednim finalom, FC Barcelona i Liverpool FC sastaju se u srijedu u prvom meču polufinala UEFA Lige prvaka sa svojim znamenitostima postavljenim zaradom ulaznica za finale koje će se igrati sljedeće 1 Lipnja na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu.

Barcelona predvođena Leo Messijem dolazi do ove odlučujuće utakmice na stadionu Camp Nou u katalonskoj prijestolnici s radošću što je ovaj vikend pobijedila u španjolskom domaćem natjecanju LaLiga, po osamnaesti put u 11 godina, i na velikoj udaljenosti od svoje progonitelji, Atlético de Madrid i njegov lučni rival Real Madrid. Ali ako je katalonski klub godinama dominirao nogometom na nacionalnoj razini, u Europi nije osvojio prvaka od 2015. godine.

Englezi su u utorak sletili u Barcelonu s namjerom da napadnu okršaj s Blaugranom i kvalificiraju se drugu godinu zaredom do finala europskog prvenstva. Oni su prošle godine izgubili u ukrajinskoj prijestolnici Kijevu protiv Real Madrida. Za razliku od suparnika u srijedu, Liverpool je još uvijek uronjen u borbu za naslov Premier lige, englesko domaće prvenstvo, u kojem su Manchester City s dva dana prednosti još jedan.

Što: prva utakmica UEFA Lige prvaka.

Kada: srijeda, 1. svibnja u 15 sati ET.

Gdje: stadion Barcelone Camp Nou.

Kako to gledati: na Univision i TNT kanalu, pored usluge streaminga FuboTv.

protagonisti

Dvojica igrača na koje će se usmjeriti pogled milijuna navijača od kojih se očekuje da prate utakmicu bit će Argentinac Leo Messi i Egipat Mohamed Salah. Zvijezda Barçe, koja se smatra najboljim igračem posljednjih desetljeća, osvojila je 34 naslova, uključujući 10 španjolskih liga i četiri prvaka s katalonskim klubom. 31-godišnjak iz Rosarija dolazi na ovaj meč u vrhunskoj formi, nakon sjajne sezone u kojoj je presudan za pobjede jedine momčadi s kojom je igrao otkako je u Barcelonu stigao sa 13 godina.

Nada Liverpoolovih navijača ostaje u velikoj mjeri na leđima Salaha koji je prošle godine upao u ekskluzivni klub velikih nogometnih zvijezda spektakularnom produkcijom golova pomoću kojih je, između ostalog, pomogao voditi svoju momčad do finala Lige prvaka protiv Madrida. Postignuće koje je bilo gorko kada je prije polovice meča u Kijevu morao povući ozlijeđeno i bespomoćno je pomagao u porazu svoje momčadi.

Gradski klub Beatles, jedan od najpopularnijih na svijetu, osvojio je pet prvaka u svojoj povijesti, isto toliko kao i Barcelona. Ali od posljednjeg od Crvenih prije 14 godina.

Što god da se dogodi u srijedu, dvije momčadi sastat će se na uzvratnoj utakmici na Anfieldu, Liverpoolovom stadionu, 7. svibnja. Tko pobijedi od njih dvojice, igrat će finale protiv pobjednika drugog polufinala, koji igraju Ajax iz Amsterdama i Totteham Hotspurs iz Londona. U prvoj utakmici u utorak Nizozemci su pobijedili 0-1.